Sosyal Sorumluluk Zirvesi

Malgirişimcilik kulübü olarak öncelikli hedefimiz bu tür etkinliklerin liseli öğrenciler tarafından da katılımının sağlanmasıdır. Bizim de katılım sağladığımız Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleşen bu zirvede; TEMA,TEGV,Bir Dilek Tut ve KAÇUV gibi önde gelen Vakıflarla buluşmuş olduk.

05/10/2017 tarihinde yapılan 3 oturumdan oluşan bu etkinlikte birçok konuya yer verildi. 1. Oturumda; TEMA Vakfı , ”Doğa,çevre ve insan” başlığı altında yapmış oldukları etkinlikleri,ağaçlandırma için okullara düzenledikleri eğitici projeleri ve tema vakfının nasıl işlediğini anlatan bir sunumla karşımızdaydı.2. Oturumda; TEGV Vakfı ,”Toplumda çocuk” başlığı altında,yetersiz ve stabil kalamayan eğitim sisteminin çocuklar ve gençler üzerinde bıraktığı kaygı ve endişelerin sosyal hayatlarına etkilerini anlatan bir sunum yaptı.3. Oturumda; Bir Dilek Tut Vakfı ve KAÇUV ,” Çocuk sağlığı” başlığı altında , psikolojik durumun öneminin farkında olarak , kanser hastalığına yakalanan 3-18 yaş arasındaki çocukların dileklerini gerçekleştirip hastalıklarını da yenebileceklerine inandırdıkları Bir Dilek Tut Projesini anlatan sunumla karşımızdaydı.

Günün sonunda söyleşisiyle etkinliğe katılan sosyal sorumluluk bilincine sahip Haluk Levent, gerek şarkılarıyla olsun, gerek kendi ”AHBAP” projesiyle olsun zirveye renk kattı.